Pieteikties
Pieteikties

Pastiprināta svīšana

Pastiprināta svīšana

Lai gan svīšana ir dabīgs process, dažkārt tā mēdz radīt izteiktu diskomfortu, sabojātu apģērbu un zemu pašvērtējumu. Pastiprināta svīšana visbiežāk novērojama karstumā un pie pastiprināta stresa vai satraukuma. Tā rada virkni kompleksus – nepatīkamu aromātu, slapjas drēbes padušu zonā, izteikti mitras plaukstas un pēdas. Pastiprināta svīšana rada stresu, kurš, savukārt, pastiprina svīšanu. Veidojas apburtais loks..

Nereti ir izmēģināti ļoti daudz dezodorantu un antiperspirantu, un tie nemazina pastiprināto svīšanu pietiekami efektīvi.

Kādi ir ieguvumi no botulīna injekcijām hiperhidrozes jeb pastiprinātas svīšanas mazināšanā?

Botulīna injekcijas hiperhidrozes jeb pastiprinātas svīšanas mazināšanai vai likvidēšanai pilnībā ir ļoti efektīva procedūra. Efekts ilgst apmēram 5-6 mēnešus.

Tā ir praktiski nesāpīga procedūra. Tās laikā jūtams minimāls diskomforts, jo preparātu injicē ar ļoti neliela izmēra adatiņu.

Uzlabojas pašvērtējums, izzūd kompleksi par nepatīkamo sviedru aromātu, kontaktēšanās ar cilvēkiem vairs nav ierobežota.

Netiek bojāts apģērba audums. Sviedru radītos traipus nereti nav iespējams iztīrīt pilnībā, tāpēc pēc botulīna injekcijām, piemēram, padušu zonā var vilkt savu iecienīto apģērbu un nesatraukties, ka tas atkal tiks sabojāts.

Botulīna injekacijas

Kuros gadījumos veic botulīna injekcijas hiperhidrozes likvidēšanai?

Ārsts dermatologs konsultācijas laikā izvērtēs pacienta sūdzības, izslēgs primāros iemeslus hiperhidrozei un izvērtēs, vai šī procedūra ir piemērota pacientam. Nereti pirms botulīna injekcijām pastiprinātas svīšanas gadījumā jāveic asins analīzes. Padušu hiperhidrozes gadījumā efekts no botulīna injekcijām parasti ir ļoti labs.

Kā notiek botulīna injekcijas hiperhidrozes mazināšanai?

1. Sagatavošanās procedūrai

Padušu hiperhidrozes mazināšanas procedūra rada tikai minimālu diskomfortu un nav sāpīga, anestēzija pirms procedūras nav nepieciešama. Plaukstas un pēdas ir jutīgākas zonas, tāpēc pirms šo zonu apstrādes pārsvarā gadījumu uzklājam anestezējošu krēmu.

2. Botulīna injekciju procedūra pastiprinātas svīšanas mazināšanai

Āda tiek attīrīta, dezinficēta un injekcijas tiek veiktas ar ļoti neliela izmēra sterilu adatu.

3. Pēc procedūras

Vēlams neapmeklēt pirti un masāžu 2-4 dienas pēc injekcijām. Šajā laikā preparāts sāk iedarboties, līdz ar to ir jūtams rezultāts, ka svīšana ievērojami ir mazinājusies. 2 nedēļas pēc procedūras ir novērojams maksimālais efekts.

Rezultāti

Cik ilgi turas botulīna efekts hiperhidrozes gadījumā un cik bieži jāatkārto procedūra?

Efektu sāk just 3-5 dienu laikā pēc procedūras, savukārt maksimālais efekts vērojams 2 nedēļu laikā. Efekta ilgums hiperhidrozes gadījumā vērojams apmēram 5-6 mēnešus. Pakāpeniski sviedru dziedzeru aktivitāte atjaunojas. Atkārtotu procedūru veic, kad hiperhidroze atkal sāk kļūt traucējoša, bet ne biežāk kā reizi 4 mēnešos.

Kādas procedūras kombinējamas ar padušu hiperhidrozes botulīna injekcijām?

Ja padušu apmatojums ir tumšā krāsā, rekomendējam veikt lāzerepilāciju. Nereti pastiprināts apmatojums stimulē svīšanas funkciju un rada nepatīkamu aromātu. Ar lāzerepilācijas palīdzību iespējams panākt ļoti labu efektu – matiņi ataug mazāk, lēnāk un āda kļūst gludāka un pievilcīgāka.

Cik maksā botulīna injekcijas pastiprinātas svīšanas mazināšanai?

Precīzas cenas atrodamas mūsu klīnikas cenrādī. Pirms injekciju veikšanas nepieciešama konsultācija pie ārsta dermatologa, lai izvērtētu vai šis ir piemērots veids kā risināt hiperhidrozes jautājumu.

Procedūra Cena
Konsultācija 40-70 euro
Botulīna injekcijas no 350 euro

Ārsta dermatologa viedoklis

Padušu hiperhidrozes gadījumā botulīna injekcijas ir ļoti efektīvs veids kā mazināt vai pilnībā novērst šīs sūdzības. Ir būtiski izvērtēt katru pacientu individuāli, lai rezultāts būtu vislabākais katrā konkrētā gadījumā. Tā kā procedūras laikā pacientam nav jūtamas sāpes, bet tikai minimāls diskomforts, procedūra veicama salīdzinoši īsā laikā un ne velti tā dēvējama par “pusdienlaika procedūru”. Pacientu apmierinātība pēc šīs procedūras ir ļoti augsta, līdz ar to tas rada gandarījumu arī ārstam. Botulīna injekcijas drīkst veikt tikai ārsts, kurš ir specializējies šajā jomā un, kuram ir metodes sertifikāts.

Pastiprināta svīšana Dr. Zane Kronberga

Dr. Zane Kronberga

Dermatologs, venerologs

Biežāk uzdotie jautājumi

Procedūras ilgums

Procedūras ilgums

30 min
Atlabšanas periods

Atlabšanas periods

-
Procedūras cena

Procedūras cena

no 350 EUR
Pieteikties