Pieteikties
Pieteikties

Lāzerepilācija

Lāzerepilācija

Nevēlams, pastiprināts apmatojums uz sejas un ķermeņa ir bieža sūdzība gan sievietēm, gan vīriešiem. Ar lāzerepilācijas metodi iespējams efktīvi likvidēt matiņus, īpaši, ja tie ir tumši un ādas tonis ir gaišs.

Kāpēc izvēlēties lāzerepilācijas metodi? Vaksācija un skūšana jāveic bieži, tās mēdz provocēt matiņu ieaugšanu ādā un kairināt ādu. Lai veiktu vaksāciju, mats ir jāataudzē pietiekami garš, radot diskomfortu un ikdienas aktivitāšu ierobežojumus.

Lai pastiprinātu apmatojumu efektīvi likvidētu uz ilgu laiku, lāzerepilācijas metode ir lieliska izvēle. Ja mats ir tumšs un āda ir gaiša, tad ar lāzerepilācijas metodi iespējams panākt gludu, maigu ādu uz ilgu laiku, neplānojot biežas matu skūšanas vai vaksāciju procedūras. Ieaugušu matiņu gadījumā, lāzerpeilācijas metode ir vislabākais risinājums.

Kas ir lāzerepilācija?

Jau no 90-to gadu vidus estētiskajā medicīnā pielieto lāzerepilācijas iekārtas. Mūsdienās lāzeriekārtu ražotāji arvien uzlabo tehnoloģijas, lai šī procedūra būtu maksimāli efektīva un mazsāpīga.

Mūsu klīnikā pielietojam IV klases lāzeru (aleksandrīta un Nd-YAG tehnoloģija), kuru drīkst veikt tikai ārsts un apmācīta ārstniecības persona. Lāzera tehnoloģija nodrošina, ka mats pakāpeniski kļūst plānāks, ataug lēnāk un skaitliski mazāk. Ieaugušu matiņu gadījumā tas efektīvi likvidē arī zem ādas esošos matus.

Lāzera gaismas stars tiek absorbēts mata folīkulā, kurā atrodas melanīns jeb pigments. Šī absorbcija nodrošina termālu efektu, iznīcinot mata folīkulu, kas rezultējas mata izkrišanā. Tas ir selektīvās fototermolīzes princips, kas nodrošina mata izkrišanu, nebojājot apkārtējos audus.

Ieguvumi no lāzerepilācijas

  • Neinvazīva procedūra
  • Efektīva, ātra un droša metode
  • Piemērota gan sievietēm, gan vīriešiem
  • Piemērots visiem ādas tipiem
  • Labāks efekts gaišai ādai un tumšiem matiem
  • Risinājums ieaugušu matiņu gadījumā
  • Piemērota procedūra hirsutisma mazināšanā
  • Efektīvāks risinājums nekā skūšana, vaksācija, depilāciju krēmi
  • Āda kļūst maigāka, gludāka, patīkamāka
  • Ļoti maz iespējamu blakusefektu

Kā notiek lāzerepilācijas procedūra?

1. Kas ir būtiski pirms procedūras?

Ideālā gadījumā, 1 mēnesi pirms procedūras, āda netiek sauļota, netiek lietots pašiedeguma līdzeklis, kā arī neveic vaksāciju, epilāciju mājas apstākļos un neizrauj matiņus ar pinceti. Savukārt, skūt vai noņemt matiņus ar depilācijas krēmu drīkst. 1-2 dienas pirms lāzerepilācijas matiņus jānoskuj, tā, lai uz procedūras brīdi, tie būtu maksimums 1-2 mm gari.

Procedūras dienā: nelietot eļļas vai ķermeņa krēmu uz apstrādājamās zonas. Bikini zonas apstrādes gadījumā, pārsvarā gadījumu tiek lietots anestēzijas krēms, kuru uzklājam apmēram 40-45 minūtes pirms procedūras. Kamēr anestēzijas krēms iedarbojas, tas ir pārklāts ar plēvi. Procedūras ilgums atkarīgs no apstrādājamā ādas laukuma – no 15 minūtēm līdz 1.5 stundai.

2. Procedūras laikā

Atkarībā no pacienta ādas un matu toņa, speciālists izvēlas piemērotākos lāzera parametrus. acu aizsardzībai gan procedūras veicējs, gan pacients lieto aizsargbrilles. Ja apstrādā lielāku zonu, piemēram, kājas, tad uz ādas ar baltu zīmuli tiek uzzīmētas līnijas, lai procedūru varētu veikt maksimāli precīzi.

3. Ko pacients jūt procedūras laikā

Sajūtas lāzerepilācijas laikā ir individuālas. Pārsvarā gadījumu ir jūtams karstums, taču to ļoti efektīvi mazina konstanti pūsts aukstums uz apstrādājamo zonu visas procedūras laikā. Pēc procedūras piedāvājam uz apstrādātās ādas zonas uzlikt aukstuma elementu, kas ļoti labi noņem karsto sajūtu.

4. Pēc procedūras

Tiek notīrītas baltā zīmuļa līnijas, kas bija uzzīmētas uz ādas un uzklāts kairinājumu mazinošs līdzeklis. Apsārtums pēc procedūras noiet dažu stundu laikā, dažkārt tas nerodas nemaz.

5. Piesardzība pēc procedūras

Ievērojamu ierebežojumu pēc procedūras nav, līdz ar to pacients var atgriezties savās ikdienas aktivitātēs. Pirmās divas dienas pēc procedūras nevajadzētu vilkt ļoti apspīlētu apģērbu, apmeklēt pirti, lietot abrazīvus skrubjus – lieks kairinājums nav vēlams pēc lāzerepilācijas. Izvairīties no saules ietekmes apmēram 2 nedēļas pēc procedūras, lietot SPF 50 līdzekļus.

Kāds ir rezultāts pēc lāzerepilācijas procedūras un cik ilgi tas turas?

Optimāls laiks starp lāzerepilācijas procedūrām ir 5-6 nedēļas, jo pirmo 2 nedēļu laikā pēc lāzerepilācijas, matiņi izkrīt, savukārt, turpmāko dažu nedēļu laikā tie ataug. Efekta ilgums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem – jo gaišāka āda un jo tumšāki, biezāki matiņi, jo labāks un ilgstošāks ir efekts. Ieaugušu matiņu gadījumā lāzerepilācija ir visefktīvākais risinājums, jo matiņu iznīcina pilnībā un tas vairs neieaug. Efektivitāte atkarīga arī no hormonāliem un ģenētiskiem iemesliem.

Vidēji sievietēm nepieciešams veikt 6-10 procedūras, savukārt, vīriešiem – 10-12. Tā kā efekts jūtams un redzams jau no pirmās procedūras, tad kopējo procedūru skaitu var veikt arī ilgākā laika posmā. Pārsvarā gadījumu ik pa laikam veicama profilaktiska lāzerepilācijas procedūra – to veic tad, kad pacientam atauguši matiņi un tie sāk kļūt traucējoši. Mūsu klīnikā pieredzējuši speciālisti veic lāzerepilāciju ar jaunākās paaudzes aleksandrīta lāzeru.

Cik maksā lāzerepilācija?

Precīzas cenas atrodamas sadaļā cenrādis, taču šeit apkopojām orientējošās izmaksas. Speciālists, kurš veic procedūru, informēs par izmaksām.

Apstrādājamā zona Cena
Virslūpa no 25-30 euro
Paduses 70-80 euro
Bikini 100-130 euro
Apakšstilbi 150 euro

Lāzerepilācija ir visefektīvākis veids kā atbrīvoties no pastiprināta apmatojuma uz ilgu laiku un atrisināt ieaugušu matiņu problēmu. Pēc lāzerepilācijas uzlabojas arī ādas stāvoklis – āda kļūst maigāka, gludāka, ar vienmērīgāku toni.

Kā izvēlēties vietu, kur veikt lāzerepilāciju?

Tā kā lāzerepilacija ir medicīniska procedūra, to jāveic pie zinoša speciālista medicīnas iestādē. Pie mums klīnikā strādājošiem ārstiem bieži nāk pacienti ar sūdzībām par neapmierinošiem rezultātiem no lāzerepilācijām, kuras veicis speciālists bez medicīniskas izglītības un nemedicīniskā iestādē.

1.

Lāzers ir precīzs gaismas stars ar kokrētu viļņa garumu. Ar intensīvi pulsējošās gaismas iekārtu nav iespējams radīt precīzi tikai mata folīkuļa melanīnam atbilstošu gaismu, līdz ar to tas nav pietiekami efektīvs lāzerepilācijas veids. Mūsu klīnikā IPL pielietojam citiem mērķiem, ne epilācijai.

2.

Mūsu klīnikā lāzerepilācijas veic pieredzējuši, zinoši speciālisti ar medicīnisko izglītību. Mūsuprāt, lāzerepilāciju jāveic ārstniecības iestādē ar pārbaudītu, drošu un mūsdienīgu lāzeriekārtu.

3.

Būtiski izvēlēties veikt procedūru ar augstākās klases lāzerepilācijas iekārtu. Mūsdienās piedāvā visdažādākās kvalitātes iekārtas, līdz ar to nereti efekts nav ne tuvu tik labs, kā tas varētu būt. Mūsu klīnikā visi lāzeri, tajā skaitā, lāzerepilācijas iekārta ir tirgus līderu ražojums. Lāzerepilāciju veicam ar Lutronic ražotāja Clarity II iekārtu.

Ārsta dermatologa viedoklis

Gandarījums par rezultātu un apmierinātu pacientu atsauksmes ir labākais novērtējums ārstam. Pēc lāzerepilācijas labas atsauksmes saņemam ļoti bieži. Pacienti ir apmierināti, ka var neskūt matiņus tik bieži kā ierasts, ka āda ir gluda un matiņi vairs neieaug, kā arī tie nav jāataudzē pirms proedūras, kā tas jādara, veicot vaksāciju. Patīkami dzirdēt no pacientiem, ka, veicot lāzerepilāciju, matiņi ataug tik lēnām un maz, ka dzīvot ir kļuvis vieglāk un pārliecība par sevi uzlabojusies.

Es iesaku izvēlēties lāzerepilācijas procedūras veikt pie zinoša speciālista, kuram ir medicīniska izglītība un darīt to medicīniskā klīnikā, kā arī pārliecināties, ka procedūru veic ar mūsdienīgu, efektīvu jaunākās paaudzes lāzeriekārtu. Tikai tā iespējams panākt vislabāko efektu no procedūras!

Lāzerepilācija Dr. Anna Bērziņa

Dr. Anna Bērziņa

Dermatologs, venerologs

Biežāk uzdotie jautājumi

Procedūras ilgums

Procedūras ilgums

30 min
Atlabšanas periods

Atlabšanas periods

Apsārtums dažas stundas
Procedūras cena

Procedūras cena

no 30 EUR
Pieteikties