Pieteikties
Pieteikties

Trombocītiem bagātinātās plazmas injekcijas jeb PRP injekcijas

Trombocītiem bagātinātās plazmas injekcijas jeb PRP injekcijas

Kas ir PRP injekcijas?

PRP injekcijas izmanto ne tikai estētiskajā dermatoloģijā, bet arī vairākās citās medicīnas jomās – stomatoloģijā, traumatoloģijā un ortopēdijā, reimatoloģijā u.c. Dermatoloģijā tās veiksmīgi pielieto ne tikai ādas izskata uzlabošanai, bet arī alopēcijas jeb matu izkrišanas gadījumos, rētu korekcijā un hiperpigmentācijas pacientiem.

Ieguvumi no PRP injekcijām

  • Absolūti droša metode, jo izmanto paša pacienta centrifugētu asins materiālu
  • Procedūrai nav nepieciešama atsāpināšana, jo to veic ar ļoti neliela izmēra adatu, tāpēc tās laikā jūtams vien minimāls diskomforts
  • PRP injekcijas pielieto plašam indikāciju spektram – gan ādas izskata, gan matu augšanas uzlabošanai

Kuros gadījumos veic PRP injekcijas?

Mērķis ir veicināt ādas reģenerāciju jeb atjaunošanos. PRP injekcijas stimulē kolagēna sintēzi ādā, kā arī atbrīvo augšanas faktorus un bioloģiski aktīvas olbaltumvielas, kas veicina gan brūču dzīšanu, gan ādas atjaunošanās procesus.

Ādas novecošanās gadījumos

PRP injekcijas ir piemērota metode gadījumos, kad āda ir ar nelīdzenu tekstūru, nevienmērīgu ādas toni, tonuss un elasticitāte ir samazinājušies. Šīs injekcijas veic gan sejas, gan kakla/dekoltē ādā, gan plaukstu ādā.

Alopēcijas jeb matu izkrišanas gadījumos

PRP injekcijas stimulējot mata folīkulu, veicina matu ataugšanu. Uzlabojas mata stiebra struktūra. Veic gan sievietēm, gan vīriešiem. Vīriešiem veic arī bārdas zonā, ja npeiciešama matu augšanas stimulēšana.

Rētu izskata uzlabošanai

PRP injekcijas izmanto visdažādāko rētu izskata uzlabošanā – ķirurģisku, pēcapdeguma un traumatisku.

Striju izskata uzlabošanai

Injicējot trombocītiem bagātinātu plazmu audos, kuros ir strijas, ādas struktūra uzlabojas, striju platums samazinās, tās kļūst gludākas

Kā notiek PRP injekciju procedūra?

Pirms procedūras

Informēt ārstu, ja tiek lietoti jebkādi medikamenti - antikoagulanti, antibiotikas, pretiekaisuma līdzekļi, kā arī, ja ir kādas blakusaslimšanas vai grūtniecība.

Konsultācija pirms procedūras

Ārsts izvērtē katru pacientu individuāli, lai rekomendētu vispiemērotāko procedūru veidu, skaitu un intervālu starp procedūrām.

PRP injekciju procedūra

Tā rada minimāla diskomforta sajūtu, jo preparātu injicē caur ļoti maza izmēra adatu. Nav nepieciešama lokāla atsāpināšana.

Pēc PRP injekciju procedūras

6 līdz 8 stundas pēc procedūras neapmeklēt intensīva sporta nodarbības, pirti, masāžu, frizieri – ja veiktas injekcijas galvas ādā. Apsārtums, kas redzams pēc procedūras, noiet dažu stundu laikā. Dažkārt pēc procedūras ir jūtama siltuma sajūta ādā, kas pāriet dažu stundu laikā. Ap adatas dūriena vietu mēdz būt punktveida hematoma jeb zilums, kas noiet 7-10 dienu laikā.

Cik bieži jāatkārto PRP injekciju procedūra?

Katru pacientu ārsts dermatologs izvērtē un rekomendē piemērotāko procedūru skaitu un intervālu starp tām. Visbiežāk vei 3-4 procedūras ar apmēram 3-4 nedēļu intervālu.

Kā PRP injekcijas kombinē ar citām dermatoloģiskām procedūrām?

PRP injekcijas var veikt visa gada garumā. Saule nav ierobežojums šīs procedūras veikšanai. Nereti PPR injekcijas kombinē ar botulīna un hialuronskābes injekcijām, lai panāktu vēlamo rezultātu. Secību injekcijām nosaka ārsts dermatologs. Lāzerprocedūras labāk veikt konkrētajā ādas zonā pirms PRP injekcijām.

Cik maksā PPR injekcijas?

Klīnikas cenrādī iespējams iepazīties ar precīzām izmaksām. Pirms injekcijām nepieciešama konsultācija pie ārsta dermatologa, lai izvērtētu optimālāko procedūru skaitu un līdz ar to – izmaksas procedūrai.

Procedūra Cena
Konsultācija 70 euro
PRP injekcijas sejas ādā 300 euro
PRP injekcijas galvas ādā (matu augšanas stimulēšanai) 300 euro

Ārsta dermatologa viedoklis

PRP injekcijas ir ļoti bieži veikta procedūra gan sievietēm, gan vīriešiem, jo tā piemērojama dažādām indikācijām Trombocītiem bagātinātās plazmas jeb PRP injekcijas ir lieliska alternatīva ādas krāsas un struktūras atjaunošanai, kā arī reģenerācijas procesu stimulēšanai. Ar šo metodi var veiksmīgi panākt matu augšanas stimulāciju, kā arī uzlabot matu stiebru kvalitāti un biezumu. Ārsts konsultācijas laikā izvērtē katru pacientu individuāli un rekomendē piemērotāko procedūras skaitu un biežumu. PRP injekciju liels pluss ir iespēja tās veikt jebkur ādā – sejā, ķermenī, plaukstu virsmu ādā. Šo procedūru drīkst veikt tikai ārsts speciālists. Mūsu klīnikā injekcijas veic pieredzējuši ārsti dermatologi, kuriem ir Latvijas Estētiskās Medicīnas asociācijas (LEMA) izsniegti sertifikāti.

Trombocītiem bagātinātās plazmas injekcijas jeb PRP injekcijas Dr. Anna Bērziņa

Dr. Anna Bērziņa

Dermatologs, venerologs

Biežāk uzdotie jautājumi

Procedūras ilgums

Procedūras ilgums

1 stunda
Atlabšanas periods

Atlabšanas periods

1-2 stundas
Procedūras cena

Procedūras cena

300 EUR
Pieteikties