Pieteikties
Pieteikties

Botulīna injekcijas

Botulīna injekcijas

Dinamiskām krunciņām pierē (vertikālās jeb dusmu krunkas un horizontālās krunkas) un ap acīm botulīns ir sevi pierādījis kā efektīvākais veids to mazināšanā.

Sākot no 25-30 gadu vecuma sāk parādīties pirmās novecošanās pazīmes. Parādoties pirmajām krunciņām, seja nereti iegūst drūmu un nogurušu izskatu. Botulīna injekcijas ir ļoti efektīvs veids kā mazināt vai pilnībā likvidēt dinamiskās krunciņas sejā.

Botulīna injekcijas

Kas ir botulīns?

Botulīna toksīnu medicīnā sāka izmantot jau ap 1940. gadu. No 1989.gada to apstiprināja oftalmoloģisku diagnožu ārstēšanā. Drīz pēc tam botulīns sāka tikt pielietots arī estētiskajā medicīnā.

Ieguvumi no botulīna injekcijām

  • Efektīva iedarbība
  • Rezultāti redzami dažu dienu laikā
  • Nav sāpīga procedūra, tās laikā jūtams minimāls diskomforts

Kuros gadījumos veic botulīna injekcijas?

Mērķis ir iedarboties uz pastiprinātu muskuļu aktivitāti lokāli sejas ādā – pierē vertikālās un horizontālās rievas, kā arī krunciņas ap acīm. Botulīnu izmanto arī hiperhidrozes jeb pastiprinātas svīšanas mazināšanai, kā arī bruksisma jeb pastiprinātas košanas muskuļu aktivitātes korekcijā.

Vertikālās jeb dusmu rievas pierē

Atkārtoti saraucot muskuļus pieres centrālā daļā, veidojas dusmu rievas, kas izteikti vecina kopējo izskatu. Bieži vien tieši ģenētika spēlē lielāku lomu šajā jautājumā nevis vecums.

Acu zonas jeb periorbitālās krunciņas

Tās mēdz arī dēvēt par “vārnu kājiņām”. Šīs krunciņas rodas acu zonas pastiprinātas muskuļu aktivitātes dēļ. Acu zona ir kustīga pie visdažādākajām grimasēm – smaidot, smejoties, runājot.

Horizontālās krunkas pierē

Tās rodas pastiprināti un regulāri raucot uzacis uz augšu, veicot tā saucamo izbrīna grimasi.

Botulīna injekacijas

Kā notiek botulīna injekciju procedūra?

1. Pirms procedūras

Informēt ārstu, ja tiek lietoti antikoagulanti, antibiotikas, pretiekaisuma medikamenti.

2. Konsultācija pirms procedūras

Ārsts izvērtē katru pacientu individuāli, lai rekomendētu vispiemērotāko taktiku.

3. Botulīna injekcijas procedūra

Tā rada minimāla diskomforta sajūtu, jo preparātu injicē caur ļoti maza izmēra adatu.

4. Pēc botulīna injekcijas procedūras

6 līdz 8 stundas pēc procedūras neapmeklēt intensīva sporta procedūras, pirti, masāžu. Maksimālais gala efekts tiek sasniegts 2 nedēļas pēc procedūras.

Botulīna injekacijas

Cik ilgs ir botulīna injekciju efekts?

Efekts ilgst 4-6 mēnešus. Katram pacientam nedaudz individuāls šis laiks.

Ārsta dermatologa viedoklis

Botulīna injekcijas ir ļoti bieži veikta procedūra gan sievietēm, gan vīriešiem, jo tā piemērojama dažādām indikācijām – gan dinamiskām krunciņām sejā, gan pastiprinātas svīšanas novēršanai, gan bruksisma jeb pastiprinātas košanas muskuļa aktivitātes korekcijai. Šo procedūru drīkst veikt tikai ārsts speciālists.

Mūsu klīnikā botulīna injekcijas veic pieredzējuši ārsti dermatologi, kuriem ir Latvijas Estētiskās Medicīnas asociācijas (LEMA) izsniegts metodes sertifikāts. Katru klientu ārsts izvērtē individuāli un rekomendē piemērotāko devu un taktiku preparāta injicēšanā. Nereti botulīna terapiju vēlams kombinēt ar citām procedūrām, lai panāktu vislabāko efektu.

Mūsu klīnikas ārstu mērķis ir panākt dabīgu izskatu, neizmainot cilvēka individuālās izskata īpašības, neradot mākslīgu, nedabisku izskatu.

Botulīna injekcijas Dr. Anna Bērziņa

Dr. Anna Bērziņa

Dermatologs, venerologs

Biežāk uzdotie jautājumi

Procedūras ilgums

Procedūras ilgums

1-3 dienas
Atlabšanas periods

Atlabšanas periods

1-3 dienas
Procedūras cena

Procedūras cena

no 170 EUR
Pieteikties