Pieteikties
Pieteikties

Laser Genesis - Nd:YAG lāzers

Laser Genesis - Nd:YAG lāzers

Mūsu āda ikdienā pakļauta visdažādākiem faktoriem, kas provocē novecošanās pazīmes. Šos faktorus mēdz iedalīt iekšējos (ģenētiski un hormonāli), kā arī ārīgos (UV starojums, gaisa piesārņojums, smēķēšana u.c.). Novecojot, āda zaudē savu tvirtumu un elasticitāti, rodas krunciņas, paplašinās poras, kā arī ādā sāk paplašināties virspusējie asinskapilāri tīklojuma un angiomu veidā. Ādas asinskapilāri mēdz būt kosmētiski traucējoši arī zem acīm (zilu loku veidā), kā arī uz kājām (virspusēju paplašinātu vēnu izskatā). Ir vēl virkne dermatoloģisku saslimšanu, kuru gadījumā efektīvi pielieto Nd:YAG lāzeru, piemēram, vīrusu kārpas un nagu sēnīšu infekcija jeb onihomikoze.

Kas ir Nd:YAG lāzers?

Viens no mūsu klīnikā pieejamiem Nd:YAG lāzeriem ir ASV ražotā iekārta Cutera. Nd:YAG lāzera procedūra, ko veicam ar Cutera iekārtu ir Laser Genesis. Tas ļoti efektīvi stimulē kolagēna sintēzi ādā, līdz ar to tas mazina tādas ādas novecošanās pazīmes, kā elastības samazināšanās, virspusējas krunciņas un paplašinātas poras. Laser Genesis piemērots arī rētu un striju apstrādei, lai uzlabotu to izskatu.

Nd:YAG lāzers ir efektīvi iedarbojas arī uz hemoglobīnu ādas asinskapilāros, tādēļ efektīvi likvidē asinsvadu tīklojumu (līnijveida/sazarotus asinskapilārus) gan sejas, gan ķermeņa ādā, kā arī likvidē hemangiomas, portvīna traipus un citus ādas asinsvadu veidojumus.

Nd:YAG lāzeru pielieto arī vīrusu kārpu terapijā, savukārt, pateicoties savam izteikti sildošajam efektam, ir pielietojams nagu sēnītes jeb onihomikozes ārstēšanā.

Ieguvumi no Nd:YAG lāzera

Ārsts dermatologs šo metodi rekomendēs, lai pacientam nodrošinātu:

 • Vienmērīgāku ādas toni, sašaurinātas poras
 • Likvidētu paplašinātu ādas asinskapilāru tīklojumu (rozācijas, paplašinātu virspusējo vēnu gadījumā – sejas, ķermeņa un kāju ādā) un ādas asinsvadu veidojumus, piemēram, angiomas, asinsvadu zvaigznītes un portvīna traipus
 • Elastīgāku, tvirtāku, jauneklīgāku ādas izskatu
 • Vīrusu kārpu terapiju
 • Onihomikozes jab nagu sēnītes terapiju

Kam tas ir nepieciešams?

Kam pielieto Nd:YAG

Nd:YAG lāzeru ir medicīniska procedūra, kuru pielieto gan sievietēm, gan vīriešiem. Visbiežāk to pielieto sejas ādas izskata uzlabošanai, taču to var izmantot arī jebkur citur uz ķermeņa (kakls, plaukstas, dekoltē, u.c.). Ja ar šo metodi uzlabo rētu vai striju izskatu, to iespējams pielietot jebkur uz ķermeņa un sejas ādas.

Pārsvarā to lieto:

 • Ādas pastiprināta asinskapilāru tīklojuma mazināšanā – sejas, ķermeņa ādā
 • Nevienmērīga ādas toņa gadījumā pēc aknes
 • Rozācijas terapijā
 • Gadījumos, kad jāuzlabo ādas elasticitāte, tvirtums
 • Rētu un striju izskata uzlabošanā
 • Fotonovecošanās pazīmju mazināšanā
 • Vīrusa kārpu ārstēšana
 • Nagu sēnītes jeb onihomikozes ārstēšana

Kā notiek procedūra?

Pirms procedūras

Nav nepieciešama īpaša sagatavošanās pirms procedūras, ko veic ar Nd:YAG lāzeru.

Pirms šīs procedūras anestēzija nav nepieciešama, jo procedūra nav sāpīga. Procedūras laikā jūtams īslaicīgs diskomforts karstuma sajūtas veidā, tādēļ āda uzreiz pēc apstrādes tiek atvēsināta.

Procedūras laikā

Pēc ādas attīrīšanas, tiek veikta ādas apstrāde ar Nd:YAG lāzeru. Procedūras ilgums ir atkarīgs no apstrādājāmā ādas laukuma – 15-60 minūtes.

Uzreiz pēc procedūras

Karstuma sajūtu ādā mazina ar vēsiem aukstuma elementiem. Pēc apstrādes ar Nd:YAG lāzeru, ādas apsārtums noiet ātri, maksimums - dažu stundu laikā.

Nesauļot ādu 3-4 nedēļas pēc procedūras, saulesaizsargkrēms (SPF50) jālieto 1-2 mēnešus pēc procedūras.

Šo procedūru jāatkārto atkarībā no sasniedzamā mērķa. Nepieciešamo procedūru skaits ir atšķirīgs tad, ja mērķis ir ādas struktūras uzlabošana un kolagēna sintēzes stimulēšana, vai, piemēram, vīrusu kārpu un nagu sēnītes ārstēšana.

Rezultāti

 • Ādas tonis kļūst vienmērīgāks
 • Līnijveida paplašinātu asinskapilāru tīklojums mazinās un izzūd pavisam
 • Stingrāka, elastīgāka, tvirtāka āda
 • Ādas izskata uzlabošana (mazinās paplašinātas poras, pastiprinās ādas mirdzums u.c.)
 • Striju izskata uzlabošana – tās kļūst gludākas un šaurākas
 • Rētu izskata uzlabošana (postakne, pēcapdeguma, traumatiskas un ķirurģiskas rētas (piemēram, pēc ķeizargrieziena, pēc krūšu korekcijas u.c.) – kolagēna sintēze tiek stimulēta, līdz ar to ādas struktūra uzlabojas

Cenas

Cik maksā frakcionēta ādas apstrāde ar Nd:YAG lāzeru?

Te norādītas aptuvenās izmaksas. Visas cenas atrodamas mūsu klīnikas cenrādī.

Pirms procedūras dermatologs konsultācijas laikā, atkarībā no pacienta individuālām vajadzībām un apstrādājamā ādas laukuma, informēs par procedūras izmaksām.

Apstrādājamā zona Cena
Laser Genesis visa seja 250 euro
5cm2 ādas laukums 55 euro
1 vīrusa kārpa 55 euro

Ārsta dermatologa viedoklis

Nd:YAG lāzera pielietojums dermatoloģijā ir ļoti plašs. To izmanto ne tikai ādas novecošanās pazīmju mazināšanā, bet arī ādas paplašinātu kapilāru, vīrusa kārpu un nagu sēnītes terapijā. Stimulējot kolagēna sintēzi ādā, Nd:YAG lāzers saudzīgi, bet efektīvi uzlabo ādas kvalitāti. Pēc šīs procedūras āda kļūst tvirtāka, elastīgāka, veselīgāka. Ar šo metodi būtiski uzlabojas arī rētu un striju izskats. Vīrusa kārpu apstrāde ar Nd:YAG ir ļoti efektīva, jo lāzers selektīvi un precīzi iedarbojas uz asinskapilāriem, kas atrodas zem kārpas. Šis ir efektīvs veids kā likvidēt nevēlamos virspusējos līnijveida kapilārus ādā.

Laser Genesis - Nd:YAG lāzers Dr. Zane Kronberga

Dr. Zane Kronberga

Dermatologs, venerologs

Biežāk uzdotie jautājumi

Procedūras ilgums

Procedūras ilgums

30 min
Atlabšanas periods

Atlabšanas periods

1-3 dienas
Procedūras cena

Procedūras cena

no 55 EUR
Pieteikties