Pieteikties
Pieteikties

IPL - Intensīvi pulsējošas gaismas iekārta

IPL - Intensīvi pulsējošas gaismas iekārta

Gan saule, gan katrs nodzīvotais gads veicina ādas novecošanās procesus. Hiperpigmentācija, paplašināts asinskapilaru tīklojums un ādas elastības samazināšanās ir tipiskas sūdzības par ādu. Šīs ādas izpausmes rada gan kosmētisku, gan psiholoģisku diskomfortu. Ādas tonis ir nevienmērīgs, to klāj brūni pigmentācijas plankumi, sejas centrālā daļā (vaigu gali un deguna āda) rodas paplašināts asinskapilāru tīklojums un āda zaudē savu elasticitāti, tonusu.

Lai gan novecošanās ir dabīgs process, ar intensīvi pulsējošās gaismas iekārtu jeb IPL iespējams ievērojami uzlabot ādas izskatu. To sauc par fotorejuvenāciju. IPL ir iekārta, ar kuras palīdzību ādā mazinās pigmentācija un paplašināto asinskapilāru radītais sārtums ādā, kā arī tiek stimulēta kolagēno un elastīgo šķiedru reģenerācija un kolagēna sintēze. Patiecoties šai procedūrai, āda iegūst vienmērīgāku, gaišāku ādas toni, kā arī tā kļūst elastīgāka, tvirtāka un jauneklīgāka. To pielieto gan sejas, gan ķermeņa ādas izskata uzlabošanā, kā arī sārtu rētu un striju terapijā.

Intensīvi pulsējošas gaismas iekārta jeb IPL

Kas ir IPL jeb intensīvi pulsējošās gaismas iekārta?

Lāzers izdala pārsvarā viena viļņa garuma gaismu, savukārt IPL jeb intensīvi pulsējošās gaismas iekārta rada dažāda viļņu garumu gaismu un tā uz ādu iedarbojas mazāk fokusēti nekā lāzers.

IPL iedarbojas uz dziļākiem ādas slāņiem, nebojājot ādas virsējo slāni, līdz ar to – pēc šīs procedūras nav brūces uz ādas. Pigmenta šūnas absorbē gaismas enerģiju, ko izdala IPL. Gaismas enerģija tiek pārvērsta siltumā, kas iznīcina nevēlamo pigmentāciju.

IPL mērķis ir arī hemoglobīns jeb ādas asinskapilāros esošā sārtā krāsa, līdz ar to pēc procedūras ādas nevēlamais apsārtums, kuru rada paplašināti asinskapilāri ievērojami mazinās vai izzūd pavisam. Tā kā intensīvi pulsējošās gaismas iekārtas radītā enerģija nonāk dermā, tiek stimulēta fibroblastu funkcija un kolagēna sintēze.

Ieguvumi no IPL

Ārsts dermatologs šo metodi rekomendēs, lai pacientam nodrošinātu:

 • Vienmērīgāku ādas toni hiperpigmentācijas gadījumā
 • Mazāku apsārtumu paplašinātu ādas asinskapilāru gadījumā (arī rozācijas ārstēšanā)
 • Elastīgāku, tvirtāku, jauneklīgāku ādas izskatu
 • Efektīvu terapiju, kurai rezultāti redzami jau no pirmās procedūras

Kam izmanto IPL jeb intensīvi pulsējošās gaismas iekārtu?

IPL ir medicīniska procedūra, kuru pielieto gan sievietēm, gan vīriešiem. Visbiežāk to pielieto sejas ādas izskata uzlabošanai, taču to var izmantot arī jebkur citur uz ķermeņa (kakls, plaukstas, dekoltē, muguras plecu daļa u.c.). Ja ar šo metodi uzlabo sārtu rētu vai striju izskatu, to iespējams pielietot jebkur uz ķermeņa un sejas ādas.

Pārsvarā to izmanto:

 • Hiperpigmentācijas jeb nevienmērīgu pigmenta plankumu mazināšanā
 • Fotonovecošanās pazīmju mazināšanā
 • Ādas pastiprināta asinskapilāru tīklojuma mazināšanā
 • Nevienmērīga ādas toņa gadījumā pēc aknes
 • Rozācijas terapijā
 • Gadījumos, kad jāuzlabo ādas elasticitāte, tvirtums
 • Sārtu rētu un striju izskata uzlabošanā

Kā notiek procedūra?

Pirms procedūras

3 līdz 4 nedēļas pirms IPL jeb intensīvi pulsējošās gaismas iekārtas procedūras nesauļot ādu ne saulē, ne solārijā. Tas mazinās iespēju hiperpigmentācijas plankumu attīstībai pēc procedūras. Nelietot paštonējošus līdzekļus vismaz 2 nedēļas pirms procedūras.

Pirms šīs procedūras anestēzija nav nepieciešama. Diskomforta sajūta procedūras laikā ir ļoti individuāla. Pārsvarā gadījumu jūtama karstuma sajūta, kas tūlīt pēc procedūras vairs nav jūtama

Procedūras laikā

Pēc ādas attīrīšanas, tiek uzklāts gēls uz ādas, kas uzlabo kontaktu starp ādu un iekārtu, kā arī efektīvāk novada gaismas enerģiju ādā. Tiek veikta ādas apstrāde ar IPL. Procedūras ilgums ir atkarīgs no apstrādājāmā ādas laukuma – 15-60 minūtes. Viena impulsa izmērs ir 3 cm2, kas nozīmē, ka salīdzinoši īsā laikā iespējams apstrādāt lielu ādas laukumu.

Uzreiz pēc procedūras

Karstuma sajūtu ādā mazina ar vēsiem aukstuma elementiem, kā arī uz ādas tiek uzklāts dziedējošs, apsārtumu mazinošs krēms. Ādas apsārtums pēc procedūras noiet dažu stundu laikā.

Jutīgākas un plānākas ādas gadījumā pēc procedūras iespējama tūska, taču tā parasti vērojama ne ilgāk kā 2-3 dienas. Lai mazinātu tūsku un apsārtumu, jālieto ārsta rekomendēts kairinājumu mazinošs krēms, kā arī var lietot izsmidzināmu termālo ūdeni.

7-10 dienas pēc procedūras

Nekarsēt ādu pirtī un nemasēt to. Nesauļot ādu.

3-4 nedēļas pēc procedūras

Saulesaizsargkrēms (SPF50) jālieto 1-2 mēnešus pēc procedūras.

Šo procedūru atkārto vidēji 3-4 reizes ar 4 nedēļu intervālu.

Rezultāti

 • Ādas tonis kļūst vienmērīgāks
 • Hiperpigmentācijas plankumi mazinās un izzūd pavisam
 • Ādas apsārtums paplašinātu asinskapilāru dēļ mazinās un izzūd pavisam
 • Stingrāka, elastīgāka, tvirtāka āda
 • Ādas izskata uzlabošana (paplašinātas poras, mirdzumu zaudējis/pelēcīgs ādas tonis, u.c.)
 • Sārtu/zilganu striju izskata uzlabošana – tās kļūst gaišākas un šaurākas
 • Sārtu rētu izskata uzlabošana (postakne, pēcapdeguma, traumatiskas un ķirurģiskas rētas (piemēram, pēc ķeizargrieziena, pēc krūšu korekcijas u.c.)

Cenas

Pirms procedūras dermatologs konsultācijas laikā, atkarībā no pacienta individuālām vajadzībām un apstrādājamā ādas laukuma, informēs par procedūras izmaksām.

Apstrādājamā zona Cena
Visa seja 185 euro
Plaukstu virsma 85 euro
5cm2 ādas laukums 55 euro

Ārsta dermatologa viedoklis

Ādas izskata uzlabošana ar IPL ir metode, ar kuras palīdzību iespējams ļoti efektīvi uzlabot ādas izskatu. Tā ir metode, kas piemērota gandrīz jebkuram pacientam! Ar IPL iespējams mazināt ne tikai hiperpigmentāciju, bet arī nevēlamo ādas apsārtumu, kuru rada paplašināts asinskapilāru tīklojums. Pēc šīs procedūras āda kļūst tvirtāka, elastīgāka, veselīgāka. Ar šo metodi būtiski uzlabojas zilgani sārtu rētu un striju izskats. Ādas izskata uzlabojums vērojams jau pēc pirmās procedūras, taču, lai efekts būtu noturīgāks, to vēlams atkārtot 3-4 reizes ar 1 mēneša intervālu.

IPL - Intensīvi pulsējošas gaismas iekārta Dr. Zane Kronberga

Dr. Zane Kronberga

Dermatologs, venerologs

Biežāk uzdotie jautājumi

Procedūras ilgums

Procedūras ilgums

30 min
Atlabšanas periods

Atlabšanas periods

1-3 dienas
Procedūras cena

Procedūras cena

no 55 EUR
Pieteikties