Pieteikties
Pieteikties

CO₂ Lāzers

CO₂ Lāzers

Līdz ar katru nodzīvoto gadu visa ķermeņa ādā veidojas izmaiņas, īpaši traucējoši tas mēdz būt sejas ādā. Šīs ādas novecošanās pazīmes dažkārt rada psiholoģisku un kosmētisku diskomfortu. Ādas izmaiņas rada ne tikai vecums, bet arī visdažādākās traumas un iekaisīgas slimības, piemēram, akne, atstājot rētas, kā arī strijas dažādos vecumos un abiem dzimumiem mēdz radīt diskomfortu. Savukārt, krunciņas un grumbas ādā vecina kopējo izskatu.

Lai gan novecošanās process ir dabīgs, bieži vien cilvēkiem tas rada pašvērtējuma pazemināšanos, kompleksu, psiholoģisku diskomfortu. Labā ziņa ir tā, ka mūsdienās estētiskās dermatoloģijas joma ir attīstījusies tik strauji, ka spējam risināt visdažādākos jautājumus, kas saistīti ar ādas novecošanās pazīmēm. Frakcionēts CO₂ lāzers ir ļoti efektīvs un ar dziļu iedarbību. Tas izlīdzina ādu un padara to gludāku, rētas dziļumu – seklāku.

Kas ir CO₂ lāzers?

CO₂ darbības princips

CO₂ lāzeru dermatoloģijā izmanto jau no 90tiem gadiem. Šo lāzeru izmanto labdabīgu veidojumu ablācijai jeb noņemšanai. Ja pielieto CO₂ lāzera frakcionēto režīmu, tad ar to iespējams uzlabot rētu, striju un grumbu izskatu.

CO₂ lāzera frakcionētais režīms nodrošina iespēju ādā radīt mikroskopiska izmēra vertikālus tuneļus, piemērojot katram pacientam individuāli nepieciešamu šo tunelīšu dziļumu un atstatumu vienam no otra. Starp tunelīšiem jeb caurumiņiem paliek vesela (neskarta) āda, pateicoties kurai notiek ādas reģenerācijas process. Dažu dienu laikā pēc procedūras āda sadzīst, izlīdzinot ādas virsējo slāni. Papildus šim efektam, lāzera stars uzsilda dziļākos audus, veicinot fibroblastus un radot kolagēna sintēzi. Tas nodrošina ādas stingrības un elastības uzlabošanos.

Ieguvumi no CO₂ lāzera

Co2 lāzera terapija ir ļoti iedarbīga. Ārsts dermatologs pielieto šo metodi, lai pacientam nodrošinātu:

 • Ilglaicīgu rezultātu
 • Efektīvu terapiju, kurai rezultāti redzami jau no pirmās procedūras
 • Dabīgs ādas izskats, nemainot sejas apjomu

Kam pielieto CO₂ lāzeru?

Ablācija jeb veidojumu noņemšana ar lāzeru: dzimumzīmes jeb nēvusi, papilomas, seborejiskas keratozes, ksantelazmas, kontagiozie moluski u.c.

Kam pielieto frakcionētu CO₂ lāzeru?

Frakcionēts CO₂ lāzers ir medicīniska procedūra, kuru pielieto gan sievietēm, gan vīriešiem. Visbiežāk to pielieto sejas ādas izskata uzlabošanai, taču to var izmantot arī jebkur citur uz ķermeņa (kakls, plaukstas, dekoltē u.c.). Ja ar šo metodi uzlabo rētu vai striju izskatu, to iespējams pielietot jebkur uz ķermeņa un sejas ādas.

Pārsvarā to lieto:

 • Grumbu un krunciņu mazināšanā
 • Fotonovecošanās pazīmju mazināšanā
 • Aknes, vējbaku un ķirirģisku rētu izskata uzlabošanā
 • Ādas elastības uzlabošanai: kakla ādas krunciņu mazināšanai, sejas ādas stingrības uzlabošanai

Kā notiek procedūra?

Pirms procedūras

3 līdz 4 nedēļas pirms lāzera procedūras nesauļot ādu ne saulē, ne solārijā. Tas mazinās iespēju hiperpigmentācijas plankumu attīstībai pēc procedūras. Nelietot paštonējošus līdzekļus vismaz 2 nedēļas pirms procedūras.

Procedūras dienā

Ārsts rekomendēs piemērotāko anestēzijas veidu katram pacientam individuāli. Ja pielietos anestēzijas krēmu, tas tiks uzklāts apmēram 30-40 minūtes pirms procedūras.

Procedūras laikā

Pēc ādas attīrīšanas tiek veikta ādas apstrāde ar lāzeru. Procedūras ilgums ir atkarīgs no apstrādājāmā ādas laukuma – 15-60 minūtes.

Uzreiz pēc procedūras uz ādas tiek uzklāts dziedējošs krēms. Ādā jūtama karstuma sajūta, redzams apsārtums.

Piesardzības pēc procedūras

Uzreiz pēc procedūras

Karstuma sajūtu var mazināt ar vēsām kompresēm. Ja jūtams nepatīkams sāpīgums, var lietot pretsāpju līdzekļus. Pārsvarā ar dziedējoša krēma un termālā ūdens lietošanu ir pietiekami pēc procedūras.

2-4 dienu laikā pēc procedūras

Lai mazinātu tūsku un apsārtumu, kā arī dzīšanas veicināšanai jālieto ārsta rekomendēts krēms, kā arī var lietot izsmidzināmu termālo ūdeni.

2-4 nedēļu laikā pēc procedūras

Intensīva ādas mitrināšana,. Nedrīkst veikt pīlingus, pielietot skrubjus. Saulesaizsargkrēma (SPF50) lietošana 1-2 mēnešus pēc procedūras

Mēnesi pēc procedūras

Ieteicams atrādīties ārstam, lai varētu izvērtēt rezultātu.

Kāds ir rezultāts un cik procedūru jāveic?

Procedūru skaits un laiks starp procedūrām

Indikācija Procedūru skaits
Ādas rejuvenācija jeb atjaunošana 2 līdz 3 zemākas intensitātes procedūras ar 2 mēnešu intervālu vai 1 dziļākas iedarbības procedūra 1 reizi gadā. Dzīšanas process apmēram 7-10 dienas
Postakne un ķirurģiskas rētas 1 procedūra reizi mēnesī, kamēr sasniedz vēlamo rezultātu. Dzīšanas process 5-7 dienas.

CO₂ lāzera rezultāti

 • Ādas virsmas atjaunošana
 • Stingrāka, gludāka āda
 • Sejas, kakla, plaukstu ādas rejuvenācija (krunciņas, ādas elastības zudums)
 • Rētu izskata uzlabošana (aknes rētas, vējbaku rētas, ķirurģiskas rētas u.c.)
 • Ādas izskata uzlabošana (paplašinātas poras, mirdzumu zaudējis/pelēcīgs ādas tonis, etc.)
 • Nevienmērīgs ādas tonis (solārie jeb saules radītie pigmentācijas plankumi)

Ādas rejuvenācijas process pēc frakcionētas Co2 lāzera procedūras notiek 2 fāzēs:

 1. Uzlabojums 2-3 nedēļu laikā pēc pirmās procedūras.
 2. Pakāpenisks uzlabojums 6 mēnešu laikā pēc procedūras.

Cik maksā frakcionēta CO₂ lāzerprocedūra?

Pirms procedūras dermatologs konsultācijas laikā, atkarībā no pacienta individuālām vajadzībām un apstrādājamā ādas laukuma, informēs par procedūras izmaksām.

Apstrādājamā zona Cena
Seja no 240 Euro
Virslūpa no 180 Euro
Apakšējie plakstiņi no 160 Euro

Ārsta dermatologa viedoklis

Ādas virsmas atjaunošana ar frakcionētu CO₂ lāzeru ir ļoti efektīva metode jeb zelta standarts aparāttehnoloģijās rētu un grumbu izskata uzlabošanā. Konsultācija pirms šīs procedūras spēlē lielu lomu. Būtiski, ka pacients apzinās dzīšanas procesu un ierobežojumus pēc šīs procedūras, tad arī rezultāti ir ļoti labi un noturīgi.

CO₂ Lāzers Dr. Anna Bērziņa

Dr. Anna Bērziņa

Dermatologs, venerologs

Biežāk uzdotie jautājumi

Procedūras ilgums

Procedūras ilgums

30 min
Atlabšanas periods

Atlabšanas periods

7-10 dienas
Procedūras cena

Procedūras cena

no 50 EUR
Pieteikties